תודעה חושית - תרגילי מדיטציה בתנועה


כמה פעמים במהלך היום אנו מרגישים אנחנו נשאבים פנימה אל תוך הראש ?  אנחנו מנסים להיות ברגע אבל הרגע נראה כאילו הוא עשוי רק ממחשבות. כאשר אנחנו מתרגלים ״תודעה חושית״ אנחנו מאפשרים לאורגניזם שלנו לצאת מהראש, להתחבר בחזרה למה שקורה סביבנו ובתוכנו. אנחנו מעמיקים את המגע הישיר שלנו עם הרגע ושמים את כל השאר בצד. 

בשונה ממדיטציות בישיבה, התרגול של תודעה חושית הוא בתנועה, והוא מאפשר יותר מקום להתנסות אישית, לחקירה, לטעויות ולגילויים חדשים להגיע בטבעיות. 
תנו לעצמכם כמה דקות פנויות במהלך היום לגלות משהו חדש, למצוא מנוחה משצף האירועים ולהתקרקע בחזרה בחושים. 


מדיטציה בישיבה - יסודות


מדיטציה בישיבה פועלת כמו חדר כושר למוח וללב. אנחנו מחזקים, מחדדים ומייפים איכויות תודעה מסויימות. אותן איכויות הולכות איתנו לכל מקום ולכל דבר שנעשה במהלך היום.  

ריכוז – היכולת לשהות עם אובייקט מסוייים למשך זמן שנרצה. בשביל ללמוד להתרכז אנו צריכים להשתמש בסקרנות שלנו ובמשיכה הטבעית למה שמעניין אותנו. אין למה לנסות להתרכז בכח, אלה ללמוד לעבוד עם הנטיות הטבעיות שלנו. 

יכולת קבלה – אנו מתרגלים להיפתח, לקבל ולזרום עם מה שקורה בכל אחד מהחושים שלנו. אין למה להיאבק עם המחשבות שלנו כמו שאין למה להילחם עם ציוצי הציפורים שבחוץ. עם הזמן אנו מבינים שבפתיחות וקבלה הדברים זורמים ואף נעלמים בקלות יותר. 

בהירות חושית –  אספקט חשוב אותו אנו מתרגלים הוא לפתח בהירות לגבי מה שקורה. כאשר יש בהירות יש פחות סטרס. כי אני מבין – אה, זו מחשבה. זו תחושה. זה קורה בחוץ. זה קורה בפנים. זה נעלם. זה נעים. זה לא נעים וכך הלאה.